Fantastična završnica utakmice Lokosica i švedskog Sävehofa! Iako su 42. minuti gubile čak sedam razlike, rukometašice Lokomotive fantastičnom igrom u obrani i intervencijama Ivane Jelčić uspijevaju doći do remija i još jednog važnog boda.

RK LOKOMOTIVA ZAGREB – IK SÄVEHOF 23:23 (10:15)

Liga prvakinja, 4. Kolo, skupina C

Zagreb – dvorana II Doma sportova. Gledatelja:1000

Sutkinje: Viktorija Kijauskaite i Ausra Zaliene (Obje Litva)

RK Lokomotiva Zagreb: Razum, Jelčić (17+1); Smiljanić, Grubišić 2, Božović, Ježić 2, Hrbkova 6(4), Kožnjak 4, Rajović 1, Irman 3, Horvat 4, Benko, Milanović – Litre, Bašić 1, Havić 1, Milić.

Trener: Irfan Smajlagić

IK Sävehof: Bundsen (2+0), Idehn (9+0); Haraldsdottir, Tegstedt, Sand 4, Lindvall – Haggren 1, Oden 8(3), Enhöring, Eriksson, Wikensten 3, Dafe, Karlsson 2, Alm 5(2).

Trener: Henrik Signell

Isključenja: Lokomotiva 6 minuta ; Sävehof 6 minuta

Sedmerci: Lokomotiva 4(4); Sävehof 6(5)

Početak susreta u potpunosti je pripao Lokosicama koje su nakon početkog vodstva gošći od 1:0 postigle četiri uzastopna pogotka. U šestoj minuti semafor je pokazivao 4:1 i sve je izgledalo dobro za Lokosice. Ivana Jelčić odlično je branila, ali onda je krenula serija Sävehofa.

Šveđanke su samo kažnjavale greške Lokosica koje su u napadu „silile“ crtu. Serijom od šest pogodaka Sävehof je prešao u vodstvo. Lokosice su čak osam minuta bile bez pogotka kad je Irman u 14. minuti smanjila na 5:7.

Gošće su se prvi puta u 18. Minuti odvojile na plus četiri pogotkom Louise Sand. Ubrzo ipak Lokosice sustižu na samo dva razlike u 20. Minuti, no serija grešaka u napadu koštala ih je ponovnog rezultatskog minusa od četiri pogotka. Da nije bilo Jelčić na vratima prednost gošći bila bi još i veća. U prvih pola sata obranila je osam udaraca iz igre te jedan sedmerac.

Unatoč solidnoj igri u obrani Lokosice ne uspijevaju u napadu postizati golove i djeluju bezidejno. Kao i u prethodnom dijelu utakmice Šveđanke sve to uredno kažnjavaju i na odmor odlaze s pet pogodaka prednosti što je bila i rekordna prednost u prvih pola sata utakmice.

Ponovo su odlično krenule u nastavak s dva uzastopna gola Lidije Horvat, i pogodak iz sedmerca Michaele Hrbkove dovele su Lokosice na dva pogotka zaostatka. Imale su čak priliku i izjednačiti no ne koriste dva napada za redom. Na ruku im je išlo i isključenje Louise Sand, no umjesto da stigne rezultat počele su sve više gubiti. Od pogotka Hrbkove Lokosice nisu uspjevale zabiti. Dvanaest minuta bile su bez pogotka, a do tad su Šveđanke postigle pet pogodaka i odjurile na plus sedam.

A onda je krenuo povratak Lokosica u susret. Fenomenalna igra u obrani stvarala je probleme za Sävehof, a na vratima je skoro sve branila Jelčić. Polako ali sigruno Lokosice su sustizale zaostatak. Pet uzastopnih pogodaka Lokosice dovelo ih je u 58. minuti do izjednačenja a gol je zabila Hrbkova. No, da bi zafršnica bila još infaktnija Oden zabija u 59. za minimalno vodstvo gošći.

Sreća je ovaj puta malo bila i na strani Lokosica Neli Irman s desnog krila je pucala ali lopta se odbija do Tee Grubišić koja ju spretno lovi i pod prekršajem uspjeva postići izjednačujući pogodak. Ostalo je na semaforu još pet sekundi do kraja, ali pogodaka više nije bilo te se završilo rezultatom 23:23 (10:15).

Prvo ime Lokomotive svakako je bila fantastična Jelčić s 18 obrana, dok je pogocima ekipu predvodila Hrbkova koja se u strijelce upisala šest puta. Kod Sävehofa je ponovo najefikasnija bila Ida Oden sa sedam pogodaka.

Prva vratarka Lokomotive Ivana Jelčić još jednom je bila igračica prevage, obranila je čak 18 lopti upućenih prema njezinim vratima. No, presudilo je, kako kaže, nešto drugo:

„Utakmicu je prelomila naša obrana koja je počela agresivno izlaziti na njihove vanjske igračice. Možda su se one pred kraj i malo umorile. Treba, međutim, reći da su one stvarala razliku kad smo mi uistinu loše igrale. Obrana nas je na kraju pogurala do boda.“

TON_Ivana Jelčić

„To je sport. Kad se igra nikad nije gotovo dok se ne odigra svih 60 minuta, kada je o rukometu riječ. Isto se treba igrati i u 1. i u 60. minuti. Nisam, dakako, zadovoljan što smo gubili sedam golova razlike, ali sam zadovoljan što smo dostigli sedam golova minusa. Mislim da i nakon ove utakmice imamo više šansi od Šveđanki za prolazak u sljedeći krug natjecanja“, rekao je glavni trener RK Lokomotiva Irfan Smajlagić.

TON_Irfan Smajlagić

Lokosice sad za točno sedam dana očekuje susret s aktulnim prvakinjama koje dolaze u Zagreb. Taj susret na rasporedu je u nedjelju 16.11. u 18 sati, dvorana II Doma sportova, a ulaz je naravno besplatan!